SKELETNE HIŠE
Glavna značilnost skeletne hiše je lesen skelet. Uporablja se les večjih presekov, ki se medsebojno poveže s tradicionalnimi lesnimi zvezami (utori, čepi, lastovičji repi). Uporabljajo se prečne in križne povezave. Vse to zagotavlja izredno trdnost samega skeleta, ki zagotavlja veliko protipotresno varnost, varnost pred neurji in tudi protipožarno varnost. Skrb za kvaliteto se začne že pri sami izbiri materialov. Še posebej je pomembno, da materiali ne vsebujejo kakršnihkoli škodljivih snovi. Velika pozornost se posveča posameznim detajlom npr. statiki hiše pri izrisu skeleta, povezavam konstrukcije, izvedbi zrakotesnosti, odpravljanju kondenzacij… Nizka toplotna prevodnost sten, uporaba kvalitetnega stavbnega pohištva, zrakotesnost zagotavljajo minimalne stroške ogrevanja.
Stene izoliramo z celuloznimi kosmiči ali kameno volno in s tem dosežemo temperaturno zakasnitev, kar nas poleti ščiti pred pregrevanjem, pozimi pa pred ohlajevanjem. Uporabljajo se naravni, človeku prijazni materiali (masiven les, izolacija iz celuloznih kosmičev,…). Zaradi tega skeletna hiša sama uravnava mikroklimo v prostoru. Les in lesni materiali nase vežejo odvečno vlago iz prostora in jo po potrebi vračajo nazaj v prostor ali odvajajo iz hiše. S tem ustvarimo difuzijsko odprto bivalno okolje – pravimo da prostor diha.
Vračamo se torej nazaj k naravi, naravnim elementom, ki pozitivno vplivajo na naše počutje in s tem tudi na naše zdravje.